Home » Historia »

To był początek #4

 

10 stycznia 1998

Opłatek Rodziny RM-KSM w Centrum Jana Pawła II w Mississauga. Gościem spotkania był ojciec Jacek Cydzik z Polski, przedstawiciel Radia Maryja.

2 luty 1998

Odpowiadając na potrzeby słuchaczy Południowego Ontario, KSM podejmuje decyzję przeniesienia swojego programu ze stacji AM 1320 do stacji AM 530. Dzięki temu zasięg programu zwiększa się o kolejne miejscowości. Od poniedziałku do czwartku na antenie KSM nadawane są na żywo audycje Radia Maryja z Polski, a w piątek na żywo audycje KSM z Toronto.

luty 1998

Ksiądz Waldemar Chrostowski – dyrektor Instytutu Dialogu Katolicko-Judaistycznego przy ATK w Warszawie i wiceprzewodniczący Komisji Episkopatu Polski do Dialogu z Judaizmem wystąpił gościnnie na antenie KSM.

17 kwietnia 1998

Z inicjatywy Klubu Dyskusyjnego przy Centrum Jana Pawła II odbyło się spotkanie KSM z przedstawicielami polonijnych środków przekazu. Podczas spotkania podjęto temat etyki polonijnych środków społecznego przekazu oraz ich roli w przygotowaniu do 2-tysięcznej rocznicy narodzin Jezusa Chrystusa.

maj 1998

Gościnnie na antenie KSM wystapil znany polski Dominikanin Ojciec Jacek Salij autor wielu bardzo poczytnych książek m.in. “Szukającym Boga”, “Pytania nieobojętne”.

2 maja 1998

KSM rozpoczyna emisje audycji w sobotni wieczór od 20 do 21 na fali AM 530.

16 maja 1998

Nawiązanie współpracy z audycją “Godzina Różańcowa Ojca Justyna” z Buffalo, New York i udostępnienie im czasu antenowego w soboty od godz. 20:00 do 20:30 na fali AM 530.

3 sierpnia 1998

Redakcja Radia Maryja z Torunia rozpoczyna emisje swoich programów ze stacji AM 1320. Katolickie Studio Młodych prowadzi codzienną audycję ze stacji AM 530 od poniedziałku do soboty w godzinach 20:00 do 21:00. Nawiązanie współpracy z Redakcją Programów Katolickich Pierwszego Programu Polskiego Radia.

15 sierpnia 1998

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny KSM rozpoczyna nowa audycję pod nazwą Religijny Koncert Życzeń, która nadawana jest w każdą niedzielę od godziny 21:00 do 22:00.

22-23 października 1998

Na zaproszenie KSM przebywa w Kanadzie jezuita, ojciec Józef Augustyn, pracownik Centrum Duchowości Ignacjańskiej w Częstochowie, autor licznych publikacji poświęconych formacji i wychowaniu w rodzinie. Ojciec Augustyn wygłosił szereg konferencji w polonijnych parafiach w Toronto i okolicach oraz liczne pogadanki radiowe na antenie KSM.

14 -25 listopada 1998

Gościem KSM jest znana i lubiana polska piosenkarka Eleni. Wystąpiła podczas IX Festiwalu Piosenki Religijnej Mississauga ’98. Mieliśmy okazję podziwiać jej talent podczas 3 koncertów dla Polonii w Toronto, Mississauga i Hamilton. Kilkakrotnie wzięła udział w programie radiowym KSM.

9 stycznia 1999 – Wigilia Chrztu Pańskiego

Msza Święta dziękczynna oraz uroczysty bankiet z okazji 5-letniej rocznicy istnienia KSM.

25 lipca 1999

Wielki Festyn KSM w Parku Paderewskiego. Promocja katolickiego radia. Gościnnie wystąpił filipiński zespól folklorystyczny – Folklorico Filipino Canada.

20-21 listopada 1999

Pod patronatem KSM odbyli się X Jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej – Mississauga ’99. Po raz pierwszy wykonawcy prezentowali swoje talenty w sali koncertowej Living Arts Centre w Mississauga. Po raz pierwszy w historii festiwalu odbył się koncert orkiestry symfonicznej “Toronto Sinfonietta” pod dyrekcja Macieja Jaśkiewicza z udziałem Kingi Mitrowskiej-Kowalskiej (sopran) i Jose Hernandez’a (tenor) oraz polonijnych chórów. Gościnnie wystąpili również: Gang Marcela z Polski i Andrzej Cierniewski z Chicago, Ill. Honorowy patronat objęli: burmistrz Mississauga, Hazel McCallion, poseł Albina Guarnieri, senator Stanisław Haidasz i prowincjał Misjonarzy Oblatów O. Christopher Pulchny

 

 
To był początek #4  

Related Posts