Home » Historia »

To był początek #3

 

21 lipca 1996

Polskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Mississauga – spotkanie z księdzem Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja w Polsce. Pragnienie współpracy miedzy Radiem Maryja w Polsce i KSM w Toronto uwieńczone zostało decyzją o transmisji programu Radia Maryja z Torunia, prowadzonego na żywo i przygotowywanego specjalnie dla słuchaczy z Ameryki Północnej.

wrzesień 1996

Zmiana nazwy z Chrześcijańskiego na Katolickie Studio Młodych.

grudzień 1996

Stacja CJMR 1320 AM przyznała Katolickiemu Studiu Młodych czas antenowy od godziny 20:00 do 21:00 od poniedziałku do piątku (o co redakcja KSM starała się przez kilka miesięcy). Jest to owoc wielotygodniowej modlitwy tysięcy osób zarówno w Toronto, jak i w Mississauga (intencja dla adorujących Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Kaplicy Wieczystej Adoracji przy kościele św. Maksymiliana Kolbe), jak i w całej Polsce. Wraz z życzeniami na Boże Narodzenie przekazywano sobie wiadomość, że Katolickie Studio Młodych w Toronto wraz z Radiem Maryja w Polsce już wkrótce rozpoczną nadawanie godzinnej audycji Radia Maryja -KSM w Kanadzie.

1 stycznia 1997 – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki

Program Radia Maryja KSM w Kanadzie podczas Mszy św. zostaje uroczyście zawierzony w opiekę Matki Bożej.

6 stycznia 1997 – Uroczystość Objawienia Pańskiego

O godzinie 20:00 mieszkańcy południowego Ontario po raz pierwszy usłyszeli pozdrowienie: “Tu Radio Maryja – katolicki głos w naszych domach. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica”. Radio Maryja-KSM w Kanadzie rozpoczęło emisję programu na żywo z Torunia.

3 maja 1997 – Uroczystość Królowej Polski

Wieczór RM-KSM w parafii Kościoła Św. Maksymilian Kolbe w Mississauga zorganizowany wspólnie z Rycerzami Niepokalanej i Towarzystwem Różańcowym.

poniedziałek, 19 maja 1997

Odszedł do Pana Oblat Maryi Niepokalanej Ojciec Teofil Szendzielarz współtwórca czasopisma “Pielgrzym” oraz współpracownik KSM.

12 – 18 czerwca 1997

Na zaproszenie KSM przebywa w Kanadzie Jan Maria Jackowski -historyk, dziennikarz, felietonista Radia Maryja, poseł na sejm. Odbyło się szereg spotkań z Polonią w Mississauga, Toronto i Ottawie.

8-9 lipca 1997

Spotkania Rodziny Radia Maryja – KSM w Kanadzie z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem i założycielem Radia Maryja w Polsce w parafiach Św. Maksymiliana Kolbe w Mississauga i Św. Kazimierza w Toronto

20 lipca 1997

Wielka powódź w Polsce – KSM pośredniczy w zbiórce pieniędzy na pomoc powodzianom przekazując $126,000.00 CAD do ośrodków Caritas w Polsce (Wrocław, Opole, Kędzierzyn, Bodzanów).

październik 1997

Gościem KSM jest Jerzy Ridan – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, laureat ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali filmowych. Zaprezentował nam m.in. film o obronie krzyża pt. “Róg Marksa i obrońców krzyża”, który otrzymał I nagrodę w kategorii filmów dokumentalnych na Festiwalu Filmów Religijnych Niepokalanów ’97.

16 grudnia 1997

Katolickie Studio Młodych po wielu miesiącach starań otrzymuje status organizacji charytatywnej pod nazwa “Catholic Youth Studio – KSM Inc.”

grudzień 1997

Gościnnie na antenie KSM wystąpił znany polski dominikanin Ojciec Maciej Zięba.

 
To był początek #3  

Related Posts